13.09.2012 20:42 - "Велбъжд" бие "Левски" две седмици поред
Автор: mibos Категория: Спорт
Прочетен: 1971 Коментари: 0 Гласове:
8

Последна промяна: 14.09.2012 15:31

Ветераните на футболния "Велбъжд" отново победиха "Левски". Кюстендилци се наложиха с 3:1, въпреки че играха 22 минути с човек по- малко. Над 300 фенове гледаха двубоя на стадион "Осогово", сред тях и областният управител Владислав Стойков, който е играл и за двата клуба.
image

Георги Димитгров изведе домакините напред в резултата в 29- та минута, след асистенция на Антон Селнички. Преди това пропуски направиха Красимир Владимиров и Даниел Йорданов. Д- р Антон Стойнев увеличи на 2:0 в 34- та минута. Александър Валентинов бе най- деен за гостите от "Левски" в атака. Той бе съборен в наказателното поле от вратаря Атанас Атанасов в 48- та минута и реализира отсъдения наказателен удар за 2:1.

Капитанът на "Велбъжд" Иво Велинов бе изгонен от главния съдия Стефан Спасов в 58- та минута, за удар срещу Валентин Клинков, който преди това го фаулира. Даниел Йорданов изпълни пряк свободния удар, центрирайки в наказателното поле на сините, където най- съобразителен беше Георги Димитров и той вкара втория си гол в мача, за 3:1. Последваха смени и в двата тима, като футболистите на "Левски" така и не можаха да създадат чисто голово положение, с човек повече на терена.

За "Велбъжд" играха: Атанас Атанасов, Иво Велинов, Ивайло Странджов, Юлиян Максимов, Антон Стойнев, Николай Николов, Георги Димитров, Георги Станиславов, Антон Селнички, Красимир Владимиров, Даниел Йорданов. В игра през второто полувреме влязоха Златко Хаджийски, Росен Димитров и Емил Николов. Селекционер- Кирил Станков.

Съставът на "Левски": Георги Шейтанов, Валентин Клинков, Антони Здравков, Руслан Вуцов, Владимир Йонков, Саша Симонович, Росен Крумов, Ясен Петров, Красимир Грозданов, Сашо Начев, Александър Валентинов. В игра през втората част влязоха Васил Бекрийски и Георги Георгиев.

Най- млад в синия отбор бе Саша Симонович, роден 1975 година. Трима футболисти на "Велбъжд" са родени 1976 година- Юлиян Максимов, Георги Димитров и резервата Светослав Григоров.

Реваншът е на 19- ти септември на "Герена" в София.