31.08.2012 15:18 - Ветераните на "Велбъжд" разгромиха и "Миньор" Перник
Автор: mibos Категория: Спорт
Прочетен: 1917 Коментари: 0 Гласове:
10

Последна промяна: 31.08.2012 15:21

Нова категорична победа постигнаха ветераните на „Велбъжд” по пътя към републиканските финали. След като биха с 0:6 „Марек” на ст. „Бончук” в началото на юни сега се наложиха над пернишкия „Миньор”. Срещата се игра в четвъртък /30.08./ от 17.30 ч. на стадион „Странджата”. Двубоят изгледаха много футболни ветерани от различни поколения. Победителят продължава напред, като най-добър от зоните Благоевград, Кюстендил и Перник.
image

Още в 3-та мин. Даниел Йорданов, след пробив отляво прати топката под плонжа на вратаря на гостите – 1:0. При нова бърза атака за „Велбъжд” в 16-та мин. Антон Селнички премина през защитата и покачи на 2:0. Третият гол падна 10-тина минути по-късно, след удар на Георги Станиславов – 3:0, а в 38-та мин. се разписа и Георги Иванов Димитров – 4:0.

В началото на втората част Георги Ив. Димитров с топовен шут удари страничната греда. В 59-та мин. миньорци намалиха на 4:1, след грешка на вратаря Атанас Атанасов. Малко след това комбинация между Георги Станиславов, Антон Селнички и Даниел Йорданов завърши с нов гол във вратата на гостите – 5:1. В края на мача пак Даниел Йорданов оформи крайния резултат – 6:1 и хеттрик за него в този двубой.   Състав: Атанас Атанасов-вр., д-р Антон Стойнев, Ивайло Странджов, Иво Велинов-кап., Златко Хаджийски, Георги Ив. Димитров, Николай Николов, Георги Станиславов, Антон Селнички, Даниел Йорданов, Юлиян Максимов и смената – Станислав Григоров.   Главен съдия: Драган Стойков с асистенти Николай Попниколов и Борислав Арабаджийски от Благоевград. В двубой за определяне на представителя на Кюстендилска област игран на 3-ти юни  „Велбъжд” победи „Марек” на ст. „Бончук” с 0:6 . Головата серия откри Ивайло Странджов от наказателен удар. Даниел Йорданов се разписа на два пъти, а по едно попадение вкараха Георги Иванов Димитров, Тони Стойнев и Николай Николов. Отборът на „Пирин” се отказа от участие и така заложеният по регламент двубой с „Миньор” пропадна, а перничани продължиха служебно напред. Информацията е от в. "Наблюдател".